Návod na údržbu Li-Ion akumulátoru

Obecné rady a upozornění:

Před zapojením baterie do zbraně, zkontrolujte napětí. Během hry nepoužívejte podbitý akumulátor a hlídejte napětí měřákem. Po vystřelení prvních 2000 ran doporučujeme provést změření  akumulátoru.

Nabíjení Li-ion akumulátoru:

Naše Li-ion i Li-pol baterie se nabíjí nabíječkou určenou pro Li-pol baterie na režim Li-pol (nominální napětí je 3,7V na článek, maximální tedy plně nabité je 4,2V – 4,25V). Li-pol/Li-ion baterie 11,1V se značí na nabíječce 3S a baterie 7,4V se značí na nabíječce 2S. Nabíjecí proud by měl odpovídat značené kapacitě akumulátoru (například: akumulátor o kapacitě 1200mAh se nabíjí zhruba 1,2A).

Naše Li-ion akumulátory o kapacitě 2800mAh doporučujeme z hlediska šetrnosti k životnosti nabíjet 1,3A (výrobce uvádí běžně 2,8A a maximálně 6A) a akumulátory o kapacitě 4200mAh doporučujeme nabíjet z hlediska šetrnosti k životnosti 2A (maximálně však 4,2A). Nabíjení ze storage módu (skladovací napětí akumulátoru 3,6 – 3,8V na článek) by nemělo trvat déle než 1,5 hodiny. Akumulátor vybitý pod 3V na článek, může být poškozený a doporučujeme nás kontaktovat.

Skladování akumulátoru:

Akumulátor skladujte v nehořlavém obalu. Akumulátor pro delší skladování než 3 dny doporučujeme skladovat ve skladovacím napětí (3,6 – 3,8V na článek), které výrazně prodlouží životnost akumulátoru. Na kvalitních nabíječkách je k tomuto určen režim storage (11,1V = 3S nebo 7,4V = 2S), nabíjecí/vybíjecí storage proud nabíječek je typicky 0,4A. Takto nabitý akumulátor, vydrží bez dalšího dobíjení, 1/2 roku.

Likvidace baterie:

Jak zlikvidovat baterii se dozvíte zde.